"Te ir varen jauki, un te es arī vislabāk varu rakstīt..." R. Blaumanis

Muzeju nakts 2024

23.04.24.
18. maija vakarā "Brakos" notika ikgadējā Muzeju nakts.

18.maijs “Brakos” atnāca silts un saulains. Pļavās smaidīja zeltainās pienenes, un ābeles kā neprātīgas dižojās savā balto ziedu rotā, skanīgi vīteroja putni, un pasakaini smaržoja gaiss. Tādi skaisti “Braki” sagaidīja kārtējo Muzeju nakti, kura bija reti silta un mīlīga. Arī cilvēki labprāt apmeklēja muzeju, baudīja jauko atmosfēru un azartiski darbojās radošajās darbnīcās. Šī gada Muzeju nakts akcijas vienojošā tēma bija “Izzināt un iegūt, pētīt un saprast”.

“Braku” muzejs piedāvāja dažādas radošas darbnīcas. Mārītes Breikšas vadītajā aktivitātē “Lasi, prāto, pētī” bija jāatrod R. Blaumaņa dzejoļos izlaistie vārdi, jāiedziļinās senajās profesijās un ēdienos, jāliek puzles, jāuzmin rakstnieka darbu tēli. Pie Danutas Kiopas, kura vadīja darbnīcu “Iepazīsti, izzini, piedzīvo papīru”, varēja daudz uzzināt par papīra “otro” dzīvi un veidot savus radošos un daudzveidīgos darbus. Savukārt pie Paulas Konovalovas un Patrīcijas Dreiblates bija iespēja iesaistīties sportiskās aktivitātēs. Saimes istabā pie Kristīnes Liģeres varēja iemēģināt roku uzpūteņa kulšanā un sāļo trifeļu gatavošanā. Pie Lienas Bukovskas “Lasītāja instrumentu darbnīcā” tapa skaistas un neparastas grāmatzīmes. Pagalmā pie ugunskura Valda Putene aicināja uz tikko gatavotām pankūkām, katrs varēja arī uzcept kādu desiņu un maizīti. Zem “Braku” dižās liepas zariem darbojās “KL Kūkas” izbraukuma kafejnīca. Kā lielāko brīnumu un prieku ģimenes sagaidīja poniju, kurš Jorena Vezetiu vadībā izvizināju katru bērnu. Tā bija jauka sajūta jau krietnā tumsiņā zirga mugurā palūkoties, kādi tad “Braki” izskatās.

Paldies visiem, kuri palīdzēja pasākuma organizēšanā. Mums viss izdevās godam. Laiks lutināja, cilvēki bija tik laipni un sirsnīgi, valdīja pozitīva un harmoniska atmosfēra. Muzeju naktī “Brakos” uzņēmām vairāk nekā 300 apmeklētāju. Uz tikšanos nākamā Muzeju naktī!

Zinta Saulīte, “Braku” muzeja vadītāja

 
  Atgriezties Iesaki draugiem: 
DARBA LAIKS
No 10. maija līdz 1. novembrim
katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00, izņemot pirmdienas;
pārējā laikā ar iepriekšēju pieteikšanos.
KONTAKTI
Braki, Ērgļu pagasts, Madonas novads, LV - 4840
GPS: Lat, lon: 56.900543, 25.695391
Tālrunis: +371 26388629
E-pasts: braki@madona.lv, braki.muzejs@inbox.lv

Muzeja vadītāja Zinta Saulīte, tālr. +371 26388629
Krājuma glabātāja Sanda Ekerte, tālr.  +371 29114350

Facebook: saite