"Te ir varen jauki, un te es arī vislabāk varu rakstīt..." R. Blaumanis

Talkas 2017. gadā

03.03.17.
Pavasaris ir laiks, kad tiek sakopta un uzposta apkārtne. Arī „Brakos” vienmēr talko, lai, sākoties muzeja sezonai, teritorija būtu skaista un kārtīga. Šogad sakopšanas darbi notika 19. aprīlī. Uz talku bija ieradušies 33 cilvēki...
Kupls pulciņš bija no Priekuļu tehnikuma Ērgļos. Jaunieši čakli strādāja skolotājas Ilzes Bukovskas vadībā, grābjot pērnās lapas pie ieejas „Brakos”, ap pirts dīķi un muzeja ēkām, kā arī palīdzot nest zarus uz ugunskuru.

Ērgļu novada pašvaldības darbinieki sakārtoja teritoriju pie ieejas muzejā un administrācijas ēkas, izzāģējot krūmus, sausos kokus. Enerģiskās Mārītes Gailītes vadībā tika sakopti aroniju krūmi pie rotaļlaukuma, ābeles un košumkoki. Cesvainietis Bruno Podiņš, kas ir uzticīgs „Braku” talcinieks jau daudzus gadus, izzāģēja sīkos zarus un veidoja skaistu vainagu mazajiem augļu kokiem un pīlādžiem. Paldies Ērgļu mežzinim Aināram Ērglim par paveikto, sakopjot ābeles un izzāģējot sausos zarus pagalma kokiem, kā arī atbrīvojot teritoriju no krūmiem.

Biedrības „Vidzemes augstienes meži” biedri Birutas Nebares vadībā, Septītās dienas adventistu Ērgļu draudze un viņu mācītājs Agris Bērziņš rosīgi strādāja bērzu birztaliņā, kur atrodas Zibensšķeltais akmens un skulptūra „Edgars”. No takām tika sagrābtas lapas un salasīti sausie zari, ar krūmgriezi izzāģēti krūmi, kā arī izņemti sausie un bīstamie koki. Paldies par apzinīgi darbu Armandam Reinim, Gunāram Plikausim un Gatim Reķim!

Ja labi strādāts, tad arī kārtīgas pusdienas nopelnītas. „Braku” putru jau 16. reizi talkas dienā gatavoja Anna Kuzina, jo viņa zina garda ēdiena vārīšanas noslēpumus. Visi ēda slavēdami, un lielais katls šoreiz ātri iztukšojās. Paldies viesim par atbalstu un vēlmi muzejam palīdzēt. Talkas dienā tika daudz un labi pastrādāts!
 
  Atgriezties Iesaki draugiem: 
DARBA LAIKS
No 10. maija līdz 1. novembrim
katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00, izņemot pirmdienas;
pārējā laikā ar iepriekšēju pieteikšanos.
KONTAKTI
Braki, Ērgļu pagasts, Madonas novads, LV - 4840
GPS: Lat, lon: 56.900543, 25.695391
Tālrunis: +371 26388629
E-pasts: braki@madona.lv, braki.muzejs@inbox.lv

Muzeja vadītāja Zinta Saulīte, tālr. +371 26388629
Krājuma glabātāja Sanda Ekerte, tālr.  +371 29114350

Facebook: saite