"Te ir varen jauki, un te es arī vislabāk varu rakstīt..." R. Blaumanis

Līgo noskaņas „Brakos” 2016. gada vasarā

21.06.16.
Vasaras skaistākie svētki ir saulgrieži, kad visīsākā nakts un visgarākā diena. 21. jūnijā „Braku” muzejā kopā ar mūzikas kopu „Pulgosnieši” ieskandinājām Jāņus, dziedot Līgo dziesmas, vijot ziedu un ozolzaru vainagus, darinot pirts slotas un brienot pļavās, lai iepazītu dažādo puķu pasauli. 21. jūnijā tika atklāta arī izstāde, veltīta tēlniekam Oļegam Skarainim.

23. jūnija vakarā, kad saule, sārti mirdzēdama, norietēja, aizdedzām Jāņkalniņā ugunskuru, veicot dažādus rituālus, dziedot Līgo dziesmas un ejot rotaļās. Paldies enerģiskajai Inesei Maltavniecei un viņas ģimenei par pasākuma organizēšanu un vadīšanu! Tā kā Jāņu vakarā bija jauks un silts, tad „Brakos” apmeklētāju netrūka, bija ciemiņi pat no Rīgas, Iļģuciema, Mārupes, Jūrmalas un tālās Liepājas.

            3. jūlijā muzejā viesojās Ogres Tautas teātris, lai „Brakos” jautri izspēlētu „Skroderdienas Silmačos”. Lai arī laika apstākļi nelutināja – lija lietus, no rīta ducināja pērkons, kopīgi meklējām risinājumu. Izrāde notika pie rijas – ja līst lietus, aktieri var spēlēt nojumē. Savukārt skatītājiem, pateicoties atrakciju parka „Braku takas” saimniekiem, bija iespēja lugu noskatīties lielā un no lietus drošā nojumē. Dieviņš tomēr mūs lutināja, jo izrādes laikā lietus praktiski nelija, pat saule kādu brīdi uzspīdēja.

            Komēdija „Skroderdienas Silmačos” Ogres Tautas teātra (OTT) izpildījumā bija lieliska – aktieri spēlēja enerģiski, azartiski un profesionāli. Ļoti veiksmīgi bija ievīti jauninājumi, pārdomāta bija katra aktiera rīcība un darbošanās uz skatuves. Izrāde radīja spraigumu, dzīvīgumu, skatītāji no sirds izsmējās un dzīvoja komēdijai līdzi. Paldies aktieru kolektīvam un dziedātājiem, režisoram Jānim Kaijakam un OTT prezidentei Laumai Straumei! Tikai „Brakos” tā pa īstam var sajust „Skroderdienu Silmačos” noskaņu, jo te Rūdolfs Blaumanis iztēlojās Silmaču notikumus un Ērgļu apkaimē noskatīja lugas tēlus.

„Braku” muzeja vadītāja Zinta Saulīte

 
  Atgriezties Iesaki draugiem: 
DARBA LAIKS
No 10. maija līdz 1. novembrim
katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00, izņemot pirmdienas;
pārējā laikā ar iepriekšēju pieteikšanos.
KONTAKTI
Braki, Ērgļu pagasts, Madonas novads, LV - 4840
GPS: Lat, lon: 56.900543, 25.695391
Tālrunis: +371 26388629
E-pasts: braki@madona.lv, braki.muzejs@inbox.lv

Muzeja vadītāja Zinta Saulīte, tālr. +371 26388629
Krājuma glabātāja Sanda Ekerte, tālr.  +371 29114350

Facebook: saite